HASMIZA BINTI ZAINUDIN (D20112055415) DATANG DENGAN HARAPAN, PULANG DENGAN KECEMERLANGAN.
hhh
Thursday, 13 December 2012
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Rancangan Pengajaraan Harian 1 (Objektivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 25 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 25 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.4Menggunakan bentuk untuk mewakili bilangan objek | |
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar | 1. Murid sudah memahami istilah banyak dengan sedikit |
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal, Kreativiti dan Estetika,Sosioemosi dan Moral |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Mewarnakan gambar dengan cara yang betul |
Langkah |
Isi Pelajaran |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
|
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
|||
Set induksi |
Konsep ‘banyak’ |
-Guru berlakon seperti orang dalam kekenyangan |
-Murid melihat dan mendengar penerangan guru |
|
Langkah 1 (10 minit) |
Membilang nombor 1-10 |
-Guru perdengarkan lagu ‘Mari Membilang’ |
-Murid melihat kad nombor |
Bahan :Ladtop, speaker, kad nombor |
Langkah 2 |
Konsep banyak dan sedikit, sama bnayak |
-Guru menerangkan kepada murid tentang konsep banyak dan sedikit |
-Murid mendengar penerangan dari guru |
Bahan :Kad gambar kenderaan di darat |
Langkah 3 |
Memahami konsep banyak dan sedikit |
-Guru pilih seorang murid untuk tampalkan kad gambar basikal di bahagian banyak dan kad gambar kereta di bahagian sedikit |
- Murid tampalkan kad gambar mengikut bahagian yang ditetapkan -Murid menerima penerangan dari guru -Murid mengeluarkan pensil masing-masing -Murid bandingkan samada pensil yang mereka miliki banyak atau sedikit berbanding rakan-rakan yang lain. |
Bahan: kad gambar kenderaan di darat, pensil |
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
Bahan : Lembaran kerja |
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru menunujukkan kembali kad gambar kenderaan di darat |
-Murid diminta menyatakan kad gambar yang mewakili kumpulan yang banyak dan kumpulan yang sedikit dan kumpulan yang sama banyak |
Bahan : |
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid menunjukkan kefahaman yang tinggi tentang tajuk yang dipelajari. Keseluruhan murid dapat menyatakan kumpulan objek yang banyak, kumpulan objek yang sedikit dan kumpulan objek yang sama banyak. Tahniah....
Rancangan Pengajaraan Harian 1 (Konstruktivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 25 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 25 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.4Menggunakan bentuk untuk mewakili bilangan objek | |
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar | 1. Murid sudah memahami istilah banyak dengan sedikit |
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal, Kreativiti dan Estetika,Sosioemosi dan Moral |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Mewarnakan gambar dengan cara yang betul |
Langkah |
Isi |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
|
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
|||
Set induksi |
Konsep ‘banyak’ |
-Guru berlakon seperti orang dalam kekenyangan |
-Murid melihat simulasi guru |
|
Langkah 1 |
Membilang nombor 1-10 |
-Guru perdengarkan lagu ‘Mari Membilang’ |
-Murid menyanyi lagu ‘Mari Membilang’ |
|
Langkah 2
|
Konsep banyak dan sedikit, sama banyak
|
-Guru minta murid pilih kad gambar kenderaan di darat mengikut arahan yang diberikan oleh guru |
-Murid mengambil kad gambar kereta dengan bilangan sedikit dan kad gambar basikal dengan bilangan yang banyak |
|
Langkah 3 |
Memahami konsep banyak dan sedikit |
-Guru minta murid mencari atau mendapatkan bahan yang ada di persekitaran dan wujudkan tiga kumpulan iaitu: i.kumpulan banyak |
- Murid hasilakan 3 kumpulan yang dikendaki oleh guru dengan dapatkan bahan di persekitaran iaitu : i.kumpulan banyak |
|
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
|
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru pilih beberapa orang murid untuk terangkan kembali tentang konsep banyak, sedikit dan sama banyak |
-Murid menerangkan kembali tentang konsep banyak, sedikit dan sama banyak kepada guru dan rakan-rakan yang lain |
|
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancer. Kefahamna murid tentang tajuk yang dipelajari amat tinggi. Penglibatan murid di dalam kelas juga aktif. Murid dapat member respon yang aktif terhadap setiap persoalan yang diajukan oleh guru. Tahniah...
Rancangan Pengajaran Harian 2 (Objektivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 26 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 23 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.5Memadankan angka 1-10 dengan bilangan objek | |
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar | Murid sudah dapat membilang angka 1-10 |
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal dan Estetika,Sosioemosi dan Moral |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Melukis gambar |
Langkah |
Isi Pelajaran |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
|
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
|||
Set induksi |
Membilang objek |
-Guru bercerita dengan murid tentang pembelian kuih |
-Murid melihat dan mendengar penerangan guru |
Bahan : kuih- muih |
Langkah 1 |
Memadankan nombor 1-10 dengan objek
|
-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid |
-Murid melihat kad nombor |
Bahan : kad gambar kenderaan di darat, kad nombor |
Langkah 2 |
Memadankan objek dengan nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad gambar kenderaan di darat |
-Murid melihat kad gambar yang ditunjukkan |
Bahan :Kad gambar kenderaan di darat, kad nombor |
Langkah 3 |
Melukis gambar berdasarkan nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid |
- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru -Murid nyatakan nombor yang ditunjukkan tadi -murid membilang gambar kereta yang dilukis oleh guru -Murid mendengar penerangan dari guru
|
Bahan: kad gambar kenderaan di darat, pensil |
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
Bahan : Lembaran kerja |
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru menunujukkan kembali kad gambar kenderaan di darat |
-Murid padankan kad gambar dengan kad nombor dengan betul di papan putih dan sebaliknya. |
Bahan : |
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid dapat memadankan objek dengan nombor 1-10 dengan betul. Murid juga dapat memadankan nombor dengan bilangan objek dengan betul. Murid juga dapat melukis dengan bilangan yang betul. Keseluruhannya, murid dapat menguasai apa yang dipelajari. Tahniah...
Rancangan Pengajaraan Harian 2 (Konstuktivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 26 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 23 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.5Memadankan angka 1-10 dengan bilangan objek | |
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar | Murid sudah dapat membilang angka 1-10 |
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal dan Estetika,Sosioemosi dan Moral |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Melukis gambar |
Langkah |
Isi Pelajaran |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
|
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
|||
Set induksi |
Membilang objek |
-Guru letakkan batang aiskrim dalam bakul setiap murid |
-Murid membilang batang aiskrim |
Bahan : bakul, batang kayu aiskrim |
Langkah 1 |
Memadankan nombor 1-10 dengan objek
|
-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid |
-Murid melihat kad nombor |
Bahan : kad gambar kenderaan di darat, kad nombor |
Langkah 2 |
Memadankan objek dengan nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad gambar kenderaan di darat |
-Murid melihat kad gambar yang ditunjukkan |
Bahan :Kad gambar kenderaan di darat, kad nombor |
Langkah 3 |
Melukis gambar berdasarkan nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid |
- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru -Murid menyatakan nombor yang ditujukkan oleh guru -Murid melukis gambar kenderaan di darat berdasarklan nilai nombor yang dikehendaki -Murid nyatakan nilai nombor
|
Bahan: kad gambar kenderaan di darat, pensil |
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
Bahan : Lembaran kerja |
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru minta murid mendapatkan rakan dengan bilangan 1-10 dan dapatkan kad nombor untuk mewakili bilangan rakan yang telah dipilih oleh murid tadi |
-Murid dapatkan rakan-rakanya dengan bilangan antara 1-10 dan dapatkan kad nombor bagi mewakili bilangan rakan yang telah dipilih olehnya tadi |
Bahan : |
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dijalankan oleh guru. Penglibatan murid di dalam kelas juga aktif. Respon dan jawapan yang diberikan oleh murid terhadap soalan guru juga baik. Keseluruhannya, murid dapat menguasai pelajaran yang diajarkan oleh guru. Tahniah..
Rancangan Pengajaraan Harian 3 (Objektivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 27 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 25 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.2Memadankan angka 1-10 dengan perkataan | |
ST7.1.8Menulis nombor 1-10 |
|
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad nombor, kad suku kata, kad perkataan, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar |
|
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal, dan Sosioemosi |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Menulis nombor |
Langkah |
Isi Pelajaran |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
||||||
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
||||||||
Set induksi |
Mengetahui konsep nombor 1-10 |
-Guru bimbing murid menyanyi lagu “1 jari tap..tap..tap..’ |
-Murid menyanyi lagu ‘1 jari tap..tap..tap..’ bersama-sama |
Bahan :Ladtop, speaker, lirik lagu |
|||||
Langkah 1
|
Mengeja nama nombor 1-10
|
-Guru bimbing murid mengeja nama nombor Contoh :
-Guru minta murid mengeja bersama-sama |
-Murid mengeja nama nombor bersama dengan guru
|
Bahan : kad suku kata
|
|||||
Langkah 2 |
Memadankan kad perkataan dengan nombor 1-10
|
-Guru tampalkan kad perkataan nama nombor 1-10 Contoh:
|
-Murid mendengar penerangan guru |
Bahan :Kad perkataan,kad nombor
|
|||||
Langkah 3 |
Menulis nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid |
- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru -Murid menulis nombor 1-10 di papan putih dengan dibimbing oleh guru. -Murid mendengar penerangan dari guru |
Bahan: kad gambar kenderaan di darat, pensil |
|||||
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
Bahan : Lembaran kerja |
|||||
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru menunjukkan kembali kad nombor kepada murid. |
-Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan |
Bahan :
|
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Keseluruhannya, hampir 20 orang murid dapat menguasai pelajaran hari ini. Murid menunjukkan minat terhadap penerangan guru dan dapat member tumpuan yang sepenuhnya terhadap pengajaran guru. Tahniah...
Rancangan Pengajaraan Harian 3 (Konstruktivisme)
Tunjang | Sains dan Teknologi |
Kelas | Prasekolah Ibnu Khaldun |
Tarikh | 27 Mac 2012 |
Masa | 60 minit |
Bil murid | 25 orang |
Kandungan | ST 7.1 Memahami nombor 1-10 |
Standard Pembelajaran | ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 |
ST7.1.2Memadankan angka 1-10 dengan perkataan | |
ST7.1.8Menulis nombor 1-10 |
|
Tema | Kenderaan |
Subtema | Kenderaan di darat |
Bahan | Kad nombor, kad suku kata, kad perkataan, lembaran kerja |
Pengetahuan sedia ada pelajar |
|
Objektif | Di akhir pengajaran murid dapat |
|
|
Kesepaduan | Bahasa Melayu, Fizikal, dan Sosioemosi |
Nilai | Mendengar arahan guru |
Kemahiran | Menulis nombor |
Langkah |
Isi Pelajaran |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
Bahan/catatan |
|||||||
Aktiviti Guru |
Aktiviti Murid |
|||||||||
Set induksi |
Mengetahui konsep nombor 1-10 |
-Guru berikan murid batang kayu aiskrim |
-Murid membilang nombor 1-10 sambil menambahkan satu demi satu batang kayu aiskrim sehingga cukup dengan bilangan 10 |
-Batang kayu aiskrim |
||||||
Langkah 1
|
Mengeja nama nombor 1-10
|
-Guru bimbing murid mengeja nama nombor Contoh :
|
-Murid mengeja nama nombor
|
Bahan : kad suku kata
|
||||||
Langkah 2 |
Memadankan kad perkataan dengan nombor 1-10
|
-Guru tampalkan kad perkataan nama nombor 1-10 Contoh:
|
-Murid menampal nombor pada kad perkataan nama nombor yang dikehendaki oleh guru dengan betul Contoh:
|
Bahan :Kad perkataan,kad nombor
|
||||||
Langkah 3 |
Menulis nombor 1-10 |
-Guru tunjukkan kad perkataan nama nombor 1-10 |
- Murid lihat kad perkataan nama nombor yang ditunjukkan oleh guru -Murid menulis nombor 1-10 dengan cara yang betul di papan putih berdasarkan kad perkataan nama nombor yang dikehendaki oleh guru -Murid menyatakan nombor yang mereka tulis |
Bahan: kad nombor, kad perkataan, papan putih, marker pen |
||||||
Langkah 4 |
Penilaian |
-Murid diberikan lembaran kerja |
-Murid menyiapkan latihan yang diberi |
Bahan : Lembaran kerja |
||||||
Penutup |
Pengukuhan |
-Guru menunjukkan kembali kad nombor kepada murid. |
-Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan |
Bahan :
|
Refleksi :
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Penglibatan murid di dalam kelas adalah aktif. Murid menujukkan minat terhadap setiap aktiviti ynag dijalankan oleh guru. Keseluruhannya, murid menunjukkan peningkatan dalam kefahaman memahami dan mengenal nombor 1-10. Murid dilihat begitu teruja untuk menjawab soalan yang diberikan oleh guru. Tahniah...
pendidikan pra sekolah
Mulakan pendidikan awal anak anda dengan menghantar mereka untuk mengikuti alam pra-persekolahan. Pendidikan pra-persekolahan ini kebiasaannya bermula ketika kanak-kanak berusia dari empat sehingga ke enam tahun. Walau bagaimanapun terdapat ibubapa yang mula menghantar anak mereka pada usia yang lebih muda. Selain daripada pendidikan akademik, kemahiran berinteraksi kanak-kanak pada tahap ini dapat membantu pembangunan sosial, emosi dan mental sebagai persiapan sebelum melangkah ke alam pendidikan formal.
Sebelum mendaftarkan anak anda di mana-mana pra-sekolah atau tadika, anda perlu memastikan bahawa pra-sekolah tersebut telah berdaftar dengan Jabatan Pendidikan Negeri. Ini adalah untuk memastikan pra-sekolah tersebut beroperasi secara sah di sisi undang-undang dan diiktiraf sebagai pusat pembelajaran.
Wednesday, 12 December 2012
JADUAL WAKTU PRASEKOLAH
10
MINIT
|
20
MINIT
|
40
MINIT
|
40
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
10
MINIT
|
|
ISNIN
|
R
(BI)
U
(BI)
T
(BI)
I
(BI)
N
(BI)
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Sains & Teknologi (BI)
|
R (BI)
E
(BI)
H
(BI)
A
(BI)
T
(BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Ketrampilan
|
Komunikasi (BI)
|
R
BM
E
BM F
L
BI
E
BI K
S
BM
I
|
SELASA
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Sains & Teknologi
Matematik (BI)
|
Pendidikan Agama Islam
|
Fizikal & Estetika
Estetika (BI)
|
||||
RABU
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Sains & Teknologi
Matematik (BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Sains & Teknologi Sains (BI)
|
Kemanusiaan
(BM)
|
|||
KHAMIS
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Fizikal & Estetika
Fizikal (BI)B
|
Kemanusiaan
|
Pendidikan Islam
|
Komunikasi (BM)
|
||||
JUMAAT
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Sains & Teknologi (BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Fizikal & Estetika
Estetika
|
Komunikasi (BI)
|
10
MINIT
|
20
MINIT
|
40
MINIT
|
40
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
10
MINIT
|
|
ISNIN
|
R
(BI)
U
(BI)
T
(BI)
I
(BI)
N
(BI)
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Sains & Teknologi
Sains (BI)
|
R (BI)
E
(BI)
H
(BI)
A
(BI)
T
(BI)
|
Bahasa Melayu
|
Ketrampilan Diri
|
Bahasa Inggeris
|
R
(BM)
E
(BM)
F
(BI)
L
(BI)
E
(BM)
K
S
I
|
SELASA
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Sains & Teknologi
Matematik (BI)
|
Pendidikan Agama Islam
|
Fizikal & Estetika
Estetika (BI)
|
||||
RABU
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Fizikal Dalaman
|
Sains & Teknologi Matematik (BI)
|
Bahasa Inggeris
|
Sains & Teknologi
Sains (BI)
|
Bahasa Melayu
|
|||
KHAMIS
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
(BI)
|
Kemanusiaan
|
Pendidikan Islam
|
Bahasa Melayu
|
||||
JUMAAT
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Sains & Teknologi Matematik (BI)
|
Komunikasi (BM)
|
Fizikal & Estetika (Estetika)
|
Bahasa Inggeris
|
10
MINIT
|
20
MINIT
|
40
MINIT
|
40
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
10
MINIT
|
|
ISNIN
|
R
(BI)
U
(BI)
T
(BI)
I
(BI)
N
(BI)
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Pend.agama Islam
|
Modul Bertema Komunikasi (BI)
|
R (BI)
E
(BI)
H
(BI)
A
(BI)
T
(BI)
|
Bahasa Malaysia
|
Bertema (Sosioemosi)
|
Bahasa Inggeris
|
R
E
F
L
E
K
S
I
|
SELASA
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Modul Bertema
Sains & Teknologi (BI)
|
Bahasa Inggeris
|
Modul Bertema Kemanusiaan
|
||||
RABU
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Pend.Agama Islam
|
Matematik
|
Bahasa Malaysia
|
Modul Bertema Fizikal & Estetika
|
||||
KHAMIS
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Modul Bertema Sains & Teknologi
(BI)
|
Bahasa Inggeris
|
Modul Bertema Kemanusiaan
|
Modul Bertema Fizikal & Estetika
|
|||
JUMAAT
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Pend.Agama Islam
|
Modul Bertema Komunikasi (BI)
|
Bahasa Malaysia
|
Modul Bertema Fizikal & Estetika
|
10
MINIT
|
20
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
30
MINIT
|
40
MINIT
|
40
MINIT
|
10
MINIT
|
|
ISNIN
|
R
(BI)
U
(BI)
T
(BI)
I
(BI)
N
(BI)
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar (BI)
|
Bahasa (BM)
|
BI
|
R (BI)
E
(BI)
H
(BI)
A
(BI)
T
(BI)
|
Modul Bertema
|
Pendidikan Agama Islam
|
R
E
F
L
E
K
S
I
|
SELASA
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Matematik
|
Ketrampilan
|
BM
|
Modul Bertema
|
Pendidikan Agama Islam
|
|||
RABU
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Fizikal & Estetika
|
Kerohanian,Sikap & Nilai
|
BM
|
Modul Bertema
|
Bahasa Melayu
|
|||
KHAMIS
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Aktiviti Luar
|
Sains & Teknologi (Sains)
|
Pend.Agama Islam
|
Modul Bertema
|
Bahasa Melayu
|
|||
JUMAAT
|
Perbualan Pagi (BI)
|
Sains & Teknologi (ICT)
|
Sains & Tekonologi (Matematik)
|
BM
|
Modul Bertema
|
Bahasa Melayu
|